
Ds MuddeMatt 3-13-4:11 Het doel van Satan is om een wig te drijven tussen jou en God. Dit Bijbeldeel geeft zicht op de strategie van de duivel en hoe Jezus stand houdt. Welke verzoekingen zien we:
- Honger > niet alleen eten & drinken maar in brede zin: honger naar aandacht, sex, succes, en spullen
- Overmoed > de duivel lokt je uit je tent. Onder het mom van ‘vertrouwen op God’, stel je God op de proef en eis je dingen van God
- Aardse glorie > Satan verleidt je om voor hem te buigen (in ruil voor bijv. roem en spullen)
Jezus blijft stand houden door te vasten/bidden en door te leven in het woord van God.
- Het gebed > leven met God is een eerste wapen. Bidden draagt de vorm van vasten. Leven in onthouding maakt je weerbaar voor moeilijkere situaties voor later. Ook in de opvoeding draagt het bij: niet alles is vanzelfsprekend.
- De Bijbel > thuis zijn in de bijbel is een belangrijk wapen. Dagelijks luisteren naar het Woord van God. en het bij- en overbrengen van Bijbelkennis zijn belangrijk.
Je kunt in de woestijn van de eenzaamheid zo alleen zijn. Dat gevoel kent Jezus. Maar: uit het slot van Mattheus 4 blijkt dat God ademloos heeft toegekeken. Jezus was geen moment alleen! Dat is hij ook bij jou en jouw beproevingen. En dat is meer waard dan alle aardse dingen!
Laatste Berichten
-
Urgentie voor Jezus, prediken boven genezen, heilige huisjes
Marcus 1: 29-39 en Marcus 2: 1-12... -
Opnieuw geboren worden
Jezus zei: “Werkelijk, Ik verzeker u, alleen... -
Bid, bedank, bewonder
Haarlem wil graag een ‘Stad van gebed’... -
Jezus, de vredevorst. Maar hoe dan?
Mattheus 10: 34 “Denk niet dat ik... -
Week van gebed
19 tot en met 25 januari 2025... -
Jozef, een rechtvaardig man
12 januari 2025ds. Hans SlotmanMattheus 1: 18-25... -
10 november geen dienst in de Wilhelminakerk
Zondag 10 november is er een gezamenlijke...
Archief voor Nieuws en PDDW
Ons adres
Gedempte Oudegracht 61, 2011 GM Haarlem
Telefoon: 023 531 1746
Mobiel: 06 2953 1982
E-mail: info@wilhelminakerk.nl
Website: www.wilhelminakerk.nl