Schitterend leven
Zaterdag 14 januari – Heb de wereld niet lief
Lezen: 1 Johannes 2:3-17
Dat lijkt een hele tegenstelling met wat we afgelopen woensdag hebben gelezen: Heb de wereld (…) niet lief (1 Joh. 2:15). Aan de ene kant houdt God van de wereld en wij dus ook, aan de andere kant worden we hier opgeroepen om de wereld niet lief te hebben. Hoe zit dat? Het lijkt met elkaar in tegenspraak te zijn en dat merk je ook onder christenen in Nederland. Op sommige plaatsen leven christenen in een eigen subcultuur, gescheiden van de wereld, en op andere plaatsen zie je geen enkel verschil tussen christenen en de rest van de wereld. Het gedeelte dat we vandaag hebben gelezen geeft iets meer duidelijkheid.
Vragen:
- Als je de verschillen tussen het leven van christenen hierboven leest, aan welke kant zit je zelf het meest?
- In het gelezen gedeelte uit de Bijbel beschrijft de schrijver kenmerken van wat hij bedoelt met 'de wereld'. Welke kenmerken zijn dat?
- 1 Johannes gebruikt beeldtaal voor wat, aan de ene kant, van de wereld is, en wat, aan de andere kant, Gods wil is. Het eerste is duisternis, het tweede is licht. Wat zijn kenmerken van het licht, als je dit gedeelte leest?
- In 2:17 staat heel raak een reden waarom je Gods wil moet doen en niet de dingen van de wereld moet liefhebben. Ben je het hiermee eens? Zo ja, hoe blijkt dat uit je leven?
- Leven met God, in het licht, geeft je een schitterend leven. Je investeert in dingen die echt waarde hebben en laat dingen waarvan de waarde voorbijgaat los. Dat is niet altijd makkelijk. Toch zijn we als kinderen van God geroepen om dat leven te leven. Hoe kan je elkaar daarbij helpen? En hoe helpt God daarbij? Vgl. onder meer 2:13-15
Doen:
Steek als het donker is een kaars aan en denk eens na over de dingen die je hebt gelezen in het gedeelte van vandaag. Bedenk hoe jij in het licht kan blijven en hoe je God licht mag laten stralen in de wereld om je heen (in je buurt, op je werk/school, in je familie, enz.)
